Przydatność towaru

Podajemy termin przydatności prezentowanego towaru

 

Różne oznaczenia producentów


Dla niektórych z towarów prezentowanych w sklepie ich producenci określili termin przydatności do użycia. Informujemy Cię o tym w ich opisie.

Producenci zakreślają terminy przydatności w rożny sposób. Czasami wskazują na konkretną datę, czasami tylko na miesiąc, niekiedy oznaczają okres, w którym produktu można bez obaw używać.

Nasze oznaczenie


My w opisach, kierując się informacjami zawartymi na samych produktach, staramy się podawać co najmniej miesiąc i rok przydatności produktu.

Zakreśloną przez producenta datę poprzedzają na etykietach rożne sformułowania do niej się odnoszące – najczęściej używane to „Data ważności...”, „Najlepiej zużyć przed...”, czy „Okres ważności...”.

Dla ujednolicenia informacji prezentowanych w sklepie przyjęliśmy jako właściwe dla każdego z takich przypadków pojęcie „Przydatność”.

Przykład


W opisie towaru zawarto informację: „Przydatność: 29 lutego 2036 r.”.

Oznaczać to będzie, że spośród wszystkich dostępnych w naszym magazynie partii tego produktu, dla egzemplarza o najkrótszym terminie przydatności, termin ten przypada właśnie na dzień 29 lutego 2036 r.

Oczywiście może zdarzyć się tak, że faktycznie dysponować będziemy jedynie towarami o dłuższym, niż wskazany na stronie, terminie przydatności i taki zostanie do Ciebie wysłany. Nie powinno być jednak tak, że zamawiając opisany w taki sposób produkt, otrzymasz egzemplarz z krótszym terminem przydatności.

Chcemy, aby już przy składaniu zamówienia było jasne to, jakiego najkrótszego terminu przydatności zamawianego towaru możesz się spodziewać przy dostawie.

Co możemy poprawić?


Jeśli uważasz, że coś moglibyśmy na tym polu poprawić, napisz do nas – dane do kontaktu, w tym link do formularza kontaktowego, znajdziesz w zakładce Kontakt.

Z góry dziękujemy Ci za wszystkie sugestie i uwagi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl